24 Haziran 2012 Pazar

Sabır denen bişi var dimi??

Dünyada ne insanlar var arkadaş ya. Dün bizim Kuvaliyi edebiyat sınavına götürdüm. O sınava girdi, bende strese. Neyse ilk defa veli oldum mutluyum ehe. sonra bizi bahçadan kovdular. Bende naptım yürüdüm çocuk parkı buldum oturdum gölgeye oh mis. Dedim burda geçer 2buçuk saat ^.^

Tabi ben tedbirli geldim. Kitabımı aldım, gazetemi aldım, kulaklığı da attım çantaya. Yani sıkılmamak için herşeyi aldım. Başladım gazetemi okumaya. Sonra bi tane kadın geldi oturdu. Tamam olur buyursun otursun bank benim değil ya. Ama birkaç dk sonra bi tane daha kadın geldi oturdu aramıza. Sıkıştım ama ses etmedim. Dedim oku gazeteni. 

Aradan 2-3 dk geçmeden kadınlar kanka olmaz mı. O kendi kızını anlatıyo öbürü kendi kızını anlatıyo karşılaştırıyolar falan. Bazen çok gıcık olduğum şeyler konuşuyolar atlayasım geliyo söze, ama sonra diyorumkii sakin ol Polly.. Neyse sabır sabır bir yere kadar. Bu seferde aldım elime romanımı okuyorum. Ama aklım sürekli onların konuşmalarına gidiyo sürekli sayfanın başına atlıyorum. Okudum okudum.. Sabır sabırr. 

Sonra telefonum çaldı arayan: Tripkolik şahsım. İşte napıyosun nerdesin falan konuşuyoruz. Bende dedim Kuvaliyi sınava getirdim. Kuvaliyle takıldıktan sonra bizim İnatçı keçiye gitcektik onu konuşuyoruz. Konuştuk bitti kapattım.

Kadın dediki " Eee sen kim getirdin bakıyımm". O sinsi tavırlar o kadann gıcık ki sanane diyesim geldi, demedim. Arkadaşımı dedim. Ben olsam kızıma izin vermem dedi sonra. Lan sanane getiririm getirmem. Dedim benim annem güveniyo gönderiyo. Yıllardır tanıyo zaten, bana da güveniyor ona da alt tarafı sınava getirdim dedim. İşte bende kızıma güveniyorum da çevreye güvenmiyorum da bıdı bıdı. Hasta etti beni. 

Kalkcam banktan ama ilk ben geldim onlar kalksın banane. İnat ettim kalkmadım. Okudum romanımı. Sonra bana laf atıyo. "Ay bu kız da benim oğlum gibi sürekli roman okuyo...." falan filan. Sadece gıcık bi tebessüm ettim. Cevap vermiyorum dimi niye üstüme geliyosunki. Ama yok bu seferde soru yağmuruna başladı. Nerde okuyosun? Nerelisin? Nerde oturuyosun? Ne okuyosun? diye başlayan devasaaaa bir soru silsilesi. Ama ben sabırlı bir insanım saygılı bir insanım cevapladım hepsini sakin sakin. Ama kadın "bi insan bu kadar mı yüzsüz olur yaaaa" dedirten cinsten.

Dedim kendime kısasa kısas Polly coşşş. Bu diyor bi kız annesinin dizinin dibinde okumalı. Yok şehirdışında kime güvencen. Yurt olsa böyle ev olsa şöyle bıdı bıdı.. Bende saydım sövdüm. Anlattım ben şöyleyim böyleyim. Bende ablam da şehir dışında okuyoruz. Gayette şöyleyiz böyleyiz. Sustu. Oh dedim kurtuldumm. Sonra gitsek mi falan dedi diğer kadına. Bende önden kalktım gittim. 

Kuvali de çıktı zaten bişiler yedik. Bende ordan İnatçı keçiye gittim. Gitcekti bugün yaz okulu için bursaya ama sonra büt olcakmış bilmem ne olayları oldu. O da çarşamba gidecek. Bendeeeee çarşamba günü İzmire gidiyorum tatilee. Manisalı ev arkadaşıma gidicem diyodum ya. Onlar İzmirde yazlıktalarmış. Bende oraya gidicem. Dönüş şuan pazartesi gibi duruyor ama orayı çok seversem ertelerim bileti ^.^

Bu post çok uzun oldu biliyorum. O yüzdeeeen bugünkü maceralarım yarınaaaa. Öptüm koocaman koocaman ^.^

- Tatilde bende bu amca gibi yapcam. Ehe. -


3 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. teşekkürlerr :) artık sıkıcı tatile bi ara vermek lazımdı ^.^

   Sil
 2. I rarely write responses, but i did a few searching and wound up here "Sabır denen bi�i var dimi??".
  And I actually do have some questions for you if it's allright. Is it simply me or does it look as if like some of the comments come across as if they are left by brain dead people? :-P And, if you are writing on additional social sites, I would like to follow anything fresh you have to post. Would you list of all of your communal pages like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

  my site: read more books

  YanıtlaSil